Sosyal Medya


Sosyal Medya Danışmanlığı

İnternet kullanıcılarının yaklaşık yüzde 84’lük bir bölümü sosyal medya hesaplarına sahiptir. Bu kullanıcılarında yüzde 80’lik bir kısmı da aktif olarak sosyal mecraları kullanmaktadır. Dijital dünya bu denli önemli bir hale gelmişken kurumsal firmalar içinde güçlü bir mecra haline gelmiştir. Bu nedenle bu mecraları kullanmak gerekir. Kurumsal sosyal medya yönetimi, uzmanlık gerektirir ve Akıncılar İnteraktif olarak sosyal medya danışmanlığı hizmetlerimizde yanınızda oluyoruz.


Sosyal Medya Danışmanlığı – Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Artan internet kullanımı, internetten alışveriş alışkanlığı ve dijital dünya gelişimi ile birlikte Facebook, Twitter, İnstagram, Youtube gibi sosyal mecralarda var olmak ve etkin bir şekilde kullanmak önemli bir hale gelmiştir. İşte bu nedenle özellikle kurumsal firmalar için sosyal medya yönetimi kritik bir hale gelmiştir. Ancak sosyal medya yönetiminde doğru bir organizasyon kurmak ve müşterilere de buna göre yaklaşmak gerekir. Tam bu noktada ihtiyacınız olan sosyal medya danışmanlığı – sosyal medya yönetimi hizmetidir. Sosyal medya hesaplarınızı yönetme hizmeti veren uzmanlar sosyal medya uzmanı, verilen hizmette yönetim ve danışmanlık olarak adlandırılır.


Sosyal Medya Danışmanlığı Nasıl Olmalıdır?

Her sektörün her firmanın kendine göre bir biçimi, stili vardır ve paylaşımları buna göre organize etmek gerekir. Uzman ve dinamik kadrosuyla Akıncılar İnteraktif olarak sosyal medya hesaplarınızı yönetiyor ve dijital dünyada popülerliğiniz artırıyoruz.

Sosyal medya danışmanı görev olarak sizin hesabınızı yönetir, paylaşımlar yapar ve interaktif olarak kullanıcılarla etkileşiminizi korur.


Sosyal Medya Yönetimi

İyi Bir Sosyal Medya Ajansı’nda Olması Gerekenler

İyi bir sosyal medya ajansı, firmanızı temsil edeceğinden ve kullanıcılarla birebir iletişime geçeceğinden kurumsal yapınıza uygun olmalıdır. Ayrıca iyi bir sosyal medya ajansı seçiminde aşağıdaki kriterlere dikkat etmeniz gerekir;


İçerik Yönetimi: Firmaya ait paylaşımları belirlemeli, özel günleri atlamamalı ve aktif bir şekilde hesaplarınızı kullanmalıdır.

Moderasyon: Firmanın anlık isteklerini yerine getirecek, düzenlemeleri anlık olarak gerçekleştirecek bir yapıda olmalıdır.

Sosyal Medya Takibi: Sosyal medya üzerinden gelecek istekleri, mesajları yönetmeli, kullanıcılar ile direkt olarak iletişime geçebilmelidir.

Kriz Yönetimi: Özellikle ticaret işinde olan firmaların sosyal medya hesapları üzerinden kullanıcı talepleri, şikayetleri gelmektedir. Bu nedenle sosyal medya uzmanı bu istek ve talepleri karşılayabilmeli ve çözüm sunabilmelidir.

Akıncılar İnteraktif Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmeti

Akıncılar İnteraktif olarak, sosyal medya danışmalığı hizmetimizle yanınızda oluyor, hesaplarınızı yönetiyor ve dijital itibarınızı artırmanızı sağlıyoruz.